Results for
10/16/2011 Cross Country Meet
Cuba High School, Cuba, NM

Licensed to New Mexico USATF - Association License
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/19/2011 01:19 AM
                2011 USATFNM Cross Country Meet #4 - 10/16/2011                
                               Cuba Finish Line                                
                          Cuba High School - Cuba, NM                          
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  4137 Ford, Alex          04 CTC                             9:01.92    1   
  2  4167 Martinez, Faith     04 CTC                             9:09.03    2   
  3  4207 Schrader, Emily     03 CTC                             9:26.90    3   
  4  4104 Antone, Loara       04 CTC                             9:28.62    4   
  5  4142 Futey, Leah         05 CTC                             9:29.34    5   
  6  1009 Mendiola, Mia       03 ARC                             9:32.08  
  7  4151 Harrison, Alizabet  03 CTC                             9:42.69    6   
  8  2029 Roberts, Isabel     04 AAT                             9:46.10  
  9  3002 Barnard, Victoria   04 ATC                            10:12.95  
 10  8102 Jim, Lokada         03 TDS                            10:19.46  
 11  2034 Stafford, Mia       04 AAT                            10:31.11  
 12  8103 Montoya, Noami      03 TDS                            10:46.90  
 13  4191 Poole, Kathryn      03 CTC                            11:03.01    7   
 14  4188 Paredes, Marrissa   05 CTC                            12:19.13    8   
 15  4113 Barsun, Anastasia   05 CTC                            12:22.72    9   
 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4189 Paredes, Reina      01 CTC                            14:08.92    1   
  2  2033 Stafford, Kyra      02 AAT                            14:19.96  
  3  4208 Schrader, Isabella  01 CTC                            14:45.86    2   
  4  4212 Toya, Brianna       02 CTC                            14:54.36    3   
  5  4202 Salazar, Alicia     01 CTC                            14:54.56    4   
  6  4115 Bedonie, Abbyann    02 CTC                            15:06.38    5   
  7  1004 Lucario, Jayda      01 ARC                            15:12.23  
  8  2007 Blain, Pauline      01 AAT                            15:25.47  
  9  1002 Cheromiah, Sidney   02 ARC                            15:33.06  
 10  4215 Valdez, Alicia      02 CTC                            15:40.47    6   
 11  2037 Turtle-Morales, Ja  01 AAT                            15:47.05  
 12  4198 Rael, Savreena      01 CTC                            15:56.66    7   
 13  4216 Valdez, Ariana      02 CTC                            16:10.19    8   
 14  1021 Victorino, Zoe      01 ARC                            16:23.12  
 15  3009 Swanson, Israel     01 ATC                            16:32.98  
 16  4112 Barsun, Analies     02 CTC                            16:40.48    9   
 17  2003 Beck, Kayla         02 AAT                            17:02.99  
 18  3012 Weinstein, Michael  01 ATC                            25:50.06  
 19  1018 Victorino, Makayla  01 ARC                            28:18.25  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4163 Klein, Molly        99 CTC                            13:19.72    1   
  2  2002 Beck, Esther        00 AAT                            13:52.01  
  3  4102 Almodovar, Andrea   00 CTC                            13:57.76    2   
  4  4179 Moots, Clare        99 CTC                            14:20.94    3   
  5  4193 Poole, Kylie        00 CTC                            14:51.62    4   
  6  1003 Lorenzo, Deja       99 ARC                            15:18.34  
  7  1014 Shutiva, Aliyah     99 ARC                            15:55.59  
  8  4131 Connally, Gloria    00 CTC                            16:48.59    5   
  9  4201 Romero, Selena      00 CTC                            17:11.25    6   
 10  9917 Spenser, Tiffani    99 UNANM                          19:08.04  
 11  4214 Toya, Kiera         00 CTC                            19:08.78    7   
 12  9918 Prieto, Leanna      00 UNANM                          21:05.45  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4146 Gonzales, Toni-Mar  98 CTC                            19:19.12  
  2  4226 Yepa, Meredith      98 CTC                            19:46.36  
  3  2006 Blain, Helen        98 AAT                            20:56.74  
  4  4160 Jones, Nicolette    98 CTC                            21:07.42  
  5  8104 Toledo, Alexandria  98 TDS                            22:17.19  
  6  1006 Lukee, Kiana        97 ARC                            23:07.69  
  7  1022 Wanya, Denecia      97 ARC                            23:41.72  
  8  3007 Monteith, Haley     98 ATC                            25:15.43  
  9  9919 Augustine, Paige    97 UNANM                          27:37.04  
 
5k Run CC Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4117 Bedonie, Ava        94 CTC                            28:08.73  
 
5k Run CC Open Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4223 Viera, Gloria       82 CTC                            52:01.90  
 
5k Run CC Masters 50 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4224 Garcia, Gloria      58 CTC                            52:02.20  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  4157 Howell, Brandon     03 CTC                             8:26.44  
  2  4184 Padilla, Diego      03 CTC                             8:31.65  
  3  4149 Harlan, Jamin       04 CTC                             8:36.77  
  4  2004 Beck, Miles         04 AAT                             9:13.21  
  5  4222 Zunic, Isaiah       03 CTC                             9:13.98  
  6  2015 Kulek, Michael      04 AAT                             9:15.71  
  7  1005 Lukee, Khali        04 ARC                             9:33.09  
  8  4175 Montoya, Lucas      03 CTC                             9:37.44  
  9  4210 Smith, Jett         04 CTC                             9:46.81  
 10  4121 Casoquito, Caleb    04 CTC                             9:47.77  
 11  8105 Toledo, Sylas       03 TDS                            10:05.96  
 12  4227 Yepa, Jaden         06 CTC                            11:09.11  
 13  3003 Chacon, Julio       05 ATC                            11:09.95  
 --  2038 Turtle-Morales, Jo  05 AAT                                  DQ  
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4139 Ford, Mason         01 CTC                            13:22.83    1   
  2  2028 Roberts, Daniel     02 AAT                            13:23.88  
  3  1013 Salvador, Colton    01 ARC                            13:31.29  
  4  4129 Cleveland, Sequoya  01 CTC                            13:32.31    2   
  5  4166 Martinez, Brian     02 CTC                            13:57.21    3   
  6  4225 Fragua, Jonathan    02 CTC                            14:44.37    4   
  7  3011 Toquinto, Zavdiel   01 ATC                            15:11.47  
  8  1017 Victoriano, Kamero  01 ARC                            15:19.87  
  9  2014 Killman, Nicholas   02 AAT                            15:21.19  
 10  4143 Futey, Lucas        02 CTC                            15:22.29    5   
 11  2030 Roberts, Nathan     02 AAT                            15:39.33  
 12  8101 Esquibel, Emilio    01 TDS                            15:49.42  
 13  4162 Juno, Logan         01 CTC                            15:51.48    6   
 14  1001 Chee, Keagen        01 ARC                            16:51.75  
 15  3001 Barnard, Jared      01 ATC                            16:58.11  
 16  4161 Jones, Peter        01 CTC                            19:25.77    7   
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4138 Ford, Chance        00 CTC                            12:20.26    1   
  2  2013 Jepsen, Lucas       00 AAT                            12:45.30  
  3  4209 Smith, Harrison     99 CTC                            12:55.18    2   
  4  4221 Wood, Dillon        99 CTC                            12:56.14    3   
  5  4204 Salazar, Noah       99 CTC                            13:09.10    4   
  6  4114 Barsun, Solomon     99 CTC                            13:25.67    5   
  7  4150 Harlan, Joshua      00 CTC                            13:26.36    6   
  8  4116 Bedonie, Albe       99 CTC                            13:44.10    7   
  9  2008 Blind, Wesley       99 AAT                            14:03.97  
 10  4187 Paredes, Devin      99 CTC                            14:29.67    8   
 11  4199 Rodwick, Paxton     00 CTC                            14:44.96    9   
 12  2032 Shelley, David      00 AAT                            17:05.34  
 13  4158 Howell, Sterling    99 CTC                            20:19.49   10   
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4134 Duran, Steven       97 CTC                            17:01.57    1   
  2  4133 Dodd, Noah          98 CTC                            17:18.32    2   
  3  4148 Harlan, Jacob       98 CTC                            17:34.11    3   
  4  4140 Fort, Matt          97 CTC                            17:37.46    4   
  5  4213 Toya, Keenan        98 CTC                            18:00.37    5   
  6  4169 Mascarenas, Noah    97 CTC                            18:29.84    6   
  7  4103 Antone, Ethan       98 CTC                            19:07.00    7   
  8  1007 Lukee, Terrence     98 ARC                            20:10.02  
  9  3005 Johnston, Connor    98 ATC                            20:19.18  
 10  4177 Montoya, Taylor Ja  98 CTC                            21:23.72    8   
 11  4144 Gallegos, Joseph    97 CTC                            21:30.41    9   
 
5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4195 Quintana, Pashen    96 CTC                            22:01.26  
  2  1019 Victorino, Marcus   96 ARC                            23:46.82  
  3  4211 Toya, Brandon       96 CTC                            36:47.06  
 
5k Run CC Sub Masters 30 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4203 Salazar, Mark       74 CTC                            25:15.43  
 
5k Run CC Masters 50 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  2001 Beck, Darryl        60 AAT                            23:50.13  
 
5k Run CC Masters 55 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4219 Waquie, Stanley     55 CTC                            26:22.31