Results for
AAT All Comers Cross Country Meet
Sep 18, 2011 - John B. Roberts Dam, Albuquerque


Licensed to New Mexico USATF - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 9/28/2011 11:59 AM
                2011 USATFNM Cross Country Meet #1 - 9/18/2011                 
                                AAT Finish Line                                
                         John B. Robert Dam - Albuq.NM                         
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Ford, Alex                04 CTC                            10:03.66  
  2 Orozco, Melissa           03 CTC                            10:16.83  
  3 Martinez, Faith           04 CTC                            10:48.02  
  4 Schrader, Emily           03 CTC                            10:50.38  
  5 Futey, Leah               05 CTC                            10:52.49  
  6 Roberts, Isabel           04 AAT                            11:06.88  
  7 Leslie, Jewels            03 UNANM                          11:14.83  
  8 Barnard, Victoria         04 ATC                            11:18.93  
  9 Newman, Grace             03 AAT                            11:19.18  
 10 Williams, Teja            03 UNANM                          11:34.72  
 11 Poole, Katie              03 CTC                            11:57.00  
 12 Stafford, Mia             04 AAT                            12:00.61  
 13 Paredes, Marrissa         05 CTC                            12:59.87  
 14 Ortiz, Erica              05 ARC                            14:05.24  
 15 Barsun, Anastasia         05 CTC                            14:19.82  
 16 Evanson, Ivy              06 AAT                            15:23.93  
 17 Connally, Mariela         06 CTC                            16:24.80  
 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stafford, Kyra            02 AAT                            14:44.35  
  2 Paredes, Reina            01 CTC                            15:00.91  
  3 Salazar, Alicia           01 CTC                            15:09.45  
  4 Schrader, Isabella        01 CTC                            15:13.09  
  5 Valdez, Ariana            02 CTC                            16:27.23  
  6 Victorino, Zoe            01 ARC                            16:39.85  
  7 Lucario, Jayda            01 ARC                            16:44.44  
  8 Valdez, Alicia            02 CTC                            17:06.02  
  9 Blain, Pauline            01 AAT                            17:15.46  
 10 Rael, Savreena            01 CTC                            17:56.18  
 11 Turtle-Morales, Jasemine  01 AAT                            18:04.47  
 12 Beck, Kayla               02 AAT                            18:05.00  
 13 Barsun, Analies           02 CTC                            18:08.32  
 14 Osterloh, Alexandra       02 AAT                            18:55.51  
 15 Wade, Claire              02 CTC                            18:56.41  
 16 Toya, Taylor              01 UNANM                          19:53.75  
 17 Chavez, Marissa           01 IPR                            20:37.11  
 18 Weinstein, Michaela       01 ATC                            30:56.57  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Orozco, Camila            99 CTC                            13:33.82  
  2 Weldon, Marissa           00 IPR                            14:33.05  
  3 Beck, Esther              00 AAT                            14:37.54  
  4 Almodovar, Andrea         00 CTC                            14:41.36  
  5 Klein, Molly              99 CTC                            14:53.17  
  6 Poole, Kylie              00 CTC                            15:38.41  
  7 Lawrence, Nicole          00 CTC                            15:39.27  
  8 Jiron, Tatianna           99 IPR                            16:20.96  
  9 Montoya, Rachel           99 CTC                            16:56.94  
 10 Pena, Bethany             99 CTC                            17:08.76  
 11 McQuarie, Jessie          99 AAT                            17:23.55  
 12 Miller, Ava               00 AAT                            17:36.57  
 13 Connally, Gloria          00 CTC                            17:51.56  
 14 Marquez, Antonia          00 UNANM                          19:51.73  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gonzales, Toni-Marie      98 CTC                            19:17.73  
  2 Jones, Nicolette          98 CTC                            20:13.00  
  4 Lukee, Kiana              97 ARC                            23:43.08  
  5 Monteith, Haley           98 ATC                            24:23.45  
 
5k Run CC Masters 50 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Laktasic, Linda           60 UNANM                          22:09.74  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Padilla, Diego            03 CTC                             9:33.09  
  2 Howell, Brandon           03 CTC                             9:36.99  
  3 Harlan, Jamin             04 CTC                            10:06.66  
  4 Beck, Miles               04 AAT                            10:15.81  
  5 Kulek, Michael            04 AAT                            10:30.29  
  6 Lukee, Khali              04 ARC                            10:38.37  
  7 Zunic, Isaiah             03 CTC                            11:08.52  
  8 Montoya, Lucas            03 CTC                            11:16.14  
  9 Casoquito, Caleb          04 CTC                            12:03.99  
 10 Smith, Jett               04 CTC                            12:07.34  
 11 Toya, Lane                05 UNANM                          12:18.54  
 12 Buie, Gabriel             05 AAT                            12:25.66  
 13 Chacon, Julio             05 CTC                            13:47.14  
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Padilla, Alejandro        01 CTC                            13:45.60  
  2 Ford, Mason               01 CTC                            13:51.92  
  3 Cleveland, Sequoyah       01 CTC                            13:57.20  
  4 Newman, Isaac             02 AAT                            14:07.07  
  5 Martinez, Brian           02 CTC                            14:31.34  
  6 Roberts, Daniel           02 AAT                            14:34.58  
  7 Salvador, Colton          01 ARC                            15:22.15  
  8 Victoriano, Kameron       01 ARC                            15:46.85  
  9 Killman, Nicholas         02 AAT                            15:47.77  
 10 Roberts, Nathan           02 AAT                            16:10.95  
 11 Armijo, Birian            02 CTC                            16:16.76  
 12 Martin, Kevin             01 ARC                            16:21.03  
 13 Futey, Lucas              02 CTC                            16:28.51  
 14 Juno, Logan               01 CTC                            16:42.02  
 15 Chee, Keagen              01 ARC                            16:44.34  
 16 Toquinto, Zavdiel         01 ATC                            17:50.31  
 17 Barnard, Jared            01 ATC                            19:40.00  
 18 Jones, Peter              01 CTC                            20:22.43  
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ford, Chance              00 CTC                            13:02.46  
  2 Cleveland, Jericho        00 CTC                            13:05.82  
  3 Salazar, Noah             99 CTC                            13:08.02  
  4 Wood, Dillon              99 CTC                            13:43.48  
  5 Smith, Harrison           99 CTC                            13:50.60  
  6 Troy, Remsa               00 AAT                            13:54.35  
  7 Paredes, Devin            99 CTC                            13:58.31  
  8 Jepsen, Lucas             00 AAT                            14:01.58  
  9 Barsun, Solomon           99 CTC                            14:08.28  
 10 Valdez, Matthew           00 CTC                            14:15.14  
 11 Garvanian, Milo           00 CTC                            14:31.37  
 12 Haynes, Devin             00 AAT                            15:00.93  
 13 Blind, Wesley             99 AAT                            15:09.86  
 14 Harlan, Joshua            00 CTC                            15:21.22  
 15 Rodwick, Paxton           00 CTC                            15:22.57  
 16 Miller, Abran             00 AAT                            16:53.05  
 17 Luaces, Katon             99 AAT                            17:06.96  
 18 Shelley, David            00 AAT                            18:37.36  
 19 Howell, Sterling          99 CTC                            20:35.67  
 20 Bitsie, Neal              99 AAT                            23:57.48  
 21 Moffat, Stewart           00 AAT                            25:01.25  
 22 Moffat, Russell           00 AAT                            25:08.00  
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Duran, Steven             97 CTC                            17:36.42  
  2 Dodd, Noah                98 CTC                            17:39.28  
  3 Cleveland, Dakota         98 CTC                            17:46.99  
  4 Laktasic, Connor          98 ATC                            17:50.91  
  5 Fort, Matt                97 CTC                            18:02.02  
  6 Harlan, Jacob             98 CTC                            18:21.60  
  7 Lukee, Terrence           98 ARC                            20:12.70  
  8 Johnston, Connor          98 ATC                            20:58.06  
  9 Gallegos, Joseph          97 CTC                            21:09.53  
 10 Montoya, Taylor James     98 CTC                            21:11.42  
 
5k Run CC Sub Masters 30 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fleg, Anthony             78 CTC                            20:01.32  
 
5k Run CC Sub Masters 35 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Salazar, Mark             74 CTC                            24:54.99  
 
5k Run CC Masters 45 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cleveland, Shane          64 CTC                            19:38.40  
  2 Armijo, Marty             63 CTC                            24:04.68  
 
5k Run CC Masters 50 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beck, Darryl              60 AAT                            22:21.69