AAT Meet Results

(updated 12/4/2009)



AAT Results - Acoma Running Club All-Comers: 10/25/2009
Acoma, New Mexico

              2009 ACOMA Runners  Cross Country Meet - 10/25/2009              
                              Cross Country Meet                               
                        Sky City Coursel - Grrants, NM                         
                                    Results                                    
 
Event 1  1000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  2  2023 Kyra Stafford       02 AAT                             5:20.93  
 10  2004 Kayla Beck          02 AAT                             6:27.72  
 11  2020 Melissa Orozco      03 AAT                             6:29.49  
 16  2002 Ashleigh Allpass    02 AAT                             7:12.84  
 19  2024 Mia Stafford        03 AAT                             7:28.85  
 21  2001 Alexandra Allpass   04 AAT                             7:47.37  
 
Event 2  1000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  2  2028 Kensey Troy         02 AAT                             4:53.11  
  3  2032 Roland Zhang        02 AAT                             5:14.83  
 18  2005 Miles Beck          04 AAT                             6:39.76  
 
Event 3  3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  4  2003 Esther Beck         00 AAT                            14:28.50  
  6  2019 Camila Orozco       99 AAT                            14:40.65  
  8  2018 Jessie McQuarie     99 AAT                            15:07.69  
 
Event 4  3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  2016 Lucas Jepsen        00 AAT                            12:46.63  
 14  2008 Wesley Blind        99 AAT                            14:37.95  
 19  2014 Allen Hewson        00 AAT                            15:03.25  
 24  2031 Jared Zhang         00 AAT                            16:02.03  
 36  2007 Neal Bitsie         99 AAT                            25:40.03  
 
Event 5  3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  5  2026 Lia Stefanovich     97 AAT                            13:48.58  
  7  2021 Tania Orozco        97 AAT                            14:13.85  
 
Event 6  3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  2025 William Stanopiewi  98 AAT                            12:11.61  
  4  2012 Matt Fort           97 AAT                            12:48.86  
 14  2006 Bryce Bitsie        97 AAT                            14:25.10  
 
Event 7  4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
 11  2022 Maya Sanchez        95 AAT                            24:32.01  
 
Event 9  5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  2  2036 Jenna Stanopiewicz  93 AAT                            26:24.04  
 
Event 16  5k Run CC Sub Masters 30 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  2  2038 Gabriel Orozco      71 AAT                            21:50.48  
 
Event 19  5k Run CC Masters 40 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  2009 Lucille Brasher     54 AAT                            22:59.17  
  3  2033 Wei Zhang           68 AAT                            28:35.88  
  5  2241 Tetsuki Hewson      67 AAT                            32:09.64  
  6  2015 Teresa Hurt         60 AAT                            33:43.55  
 
Event 20  5k Run CC Masters 40 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  4  2039 Darrell Beck        60 AAT                            22:17.88  
  7  2040 Rod Stanopiewicz    56 AAT                            26:31.96