AAT Meet Results

(updated 12/4/2009)



Acoma Running Club All-Comers: 10/25/2009
Acoma, New Mexico

Event 1  1000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  3024 Israel Swanson      01 ATC                             5:18.30  
  2  2023 Kyra Stafford       02 AAT                             5:20.93  
  3  9003 AbbyAnn Bedonie     02 UNANM                           5:31.12  
  4  5057 Reina Paredes       01 CTC                             5:48.13  
  5  9001 Loara Antone        04 UNANM                           6:07.80  
  6  9015 Alizabeth Harrison  03 UNANM                           6:10.06  
  7  5018 Abigail Garcia      01 CTC                             6:11.28  
  8  6036 Nezbah Young        03 WNG                             6:12.24  
  9  6005 Melanie Bitsilly    03 WNG                             6:23.41  
 10  2004 Kayla Beck          02 AAT                             6:27.72  
 11  2020 Melissa Orozco      03 AAT                             6:29.49  
 12  5002 Maci Brown          02 CTC                             6:29.73  
 13  5004 Lauren Carlsen      02 CTC                             6:29.96  
 14  3001 Leisel Barsun       02 ATC                             6:41.31  
 15  5044 Reagan Leachman     01 CTC                             6:54.45  
 16  2002 Ashleigh Allpass    02 AAT                             7:12.84  
 17  7006 Danielle Gonzales   01 TDS                             7:13.62  
 18  7010 Naomi Montoya       03 TDS                             7:14.97  
 19  2024 Mia Stafford        03 AAT                             7:28.85  
 20  5041 Jade Leachman       01 CTC                             7:42.61  
 21  2001 Alexandra Allpass   04 AAT                             7:47.37  
 
Event 2  1000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  5045 Julian Lopez        02 CTC                             4:48.73  
  2  2028 Kensey Troy         02 AAT                             4:53.11  
  3  2032 Roland Zhang        02 AAT                             5:14.83  
  4  6020 Ty Martin           01 WNG                             5:16.82  
  5  5031 Chandler Hoffman    02 CTC                             5:18.11  
  6  5061 Ethan Sanchez       01 CTC                             5:18.79  
  7  6002 Danta Barton        01 WNG                             5:19.22  
  8  7005 Emilio Esquibel     01 TDS                             5:37.32  
  9  3028 Zavdiel Toquinto    01 ATC                             5:43.99  
 10  6024 Galveston Nelson    01 WNG                             5:46.38  
 11  7014 Adriano Toledo      01 TDS                             5:49.19  
 12  5024 Jamin Harlan        04 CTC                             5:49.51  
 13  7018 Josiah Yazzie       02 TDS                             5:51.53  
 14  7008 Derrick Gould       99 TDS                             5:51.78  
 15  5011 Sequoyah Cleveland  01 CTC                             6:03.00  
 16  5016 Luke Futey          02 CTC                             6:13.03  
 17  5046 Dominic Mantelli    01 CTC                             6:16.60  
 18  2005 Miles Beck          04 AAT                             6:39.76  
 19  7017 Alvin Yazzie        02 TDS                             6:44.48  
 20  6035 Ethan Young         01 WNG                             6:48.92  
 21  3022 Luis Soto           01 ATC                             6:54.27  
 22  5015 Estevan Delgado     01 CTC                             6:58.25  
 23  7003 Jeremiah Castillo   02 TDS                             7:24.15  
 24  7019 Ethan Atencio       02 TDS                             7:24.94  
 25  5064 Wyatt Smith         02 CTC                             7:49.76  
 26  6003 Lestat Billie       03 WNG                             7:51.71  
 27  5063 Jett Smith          04 CTC                             7:52.13  
 28  5019 Ryan Garcia         03 CTC                            10:02.22  
 
Event 3  3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  5039 Molly Klein         99 CTC                            14:07.18  
  2  9934 Marissa Weldon      00 UNANM                          14:18.92  
  3  5030 Rachael Hendrickso  00 CTC                            14:21.58  
  4  2003 Esther Beck         00 AAT                            14:28.50  
  5  4013 Maren Sanchez       99 ANBA                           14:38.57  
  6  2019 Camila Orozco       99 AAT                            14:40.65  
  7  1029 Zoe Victorino       01 ARC                            14:41.66  
  8  2018 Jessie McQuarie     99 AAT                            15:07.69  
  9  1017 Courtney Paytiamo   01 ARC                            15:18.58  
 10  1013 Deja Lorenzo        99 ARC                            15:26.44  
 11  1014 Jayda Lucario       01 ARC                            15:29.65  
 12  9935 Tatianna Jiron      99 UNANM                          15:43.11  
 13  1018 Talia Paytiamo      99 ARC                            15:46.90  
 14  1021 Majuana Sarracino   00 ARC                            15:50.40  
 15  1026 Raven Vargas        01 ARC                            15:51.23  
 16  9943 Keanna Lucero       99 UNANM                          15:57.42  
 17  1003 Caitlin Felipe      02 ARC                            16:12.94  
 18  5026 Chenae Henderson    00 CTC                            16:21.64  
 19  1010 Jasmine Kie         00 ARC                            16:27.04  
 20  6023 Christina Nelson    99 WNG                            16:32.01  
 21  5055 Liana Padilla-Nahe  00 CTC                            16:36.46  
 22  6028 Chanell Sam         99 WNG                            16:56.54  
 23  5052 Brenna Mora         99 CTC                            17:00.55  
 24  4007 Jaelynn Riley       01 ANBA                           17:21.86  
 25  4014 Teja Williams       03 ANBA                           17:39.93  
 26  1015 Mia Mendiola        03 ARC                            18:09.50  
 27  1020 Samantha Sanchez    00 ARC                            18:10.48  
 28  1012 Taya Kie            02 ARC                            18:24.27  
 29  4002 Julianna Carrillo   03 ANBA                           18:25.54  
 30  1001 Tommi Bahe          01 ARC                            18:51.28  
 31  1008 Utahna Histia       01 ARC                            19:16.61  
 32  1024 Mackenzie Valdo     02 ARC                            20:49.25  
 33  1000 Haily Bahe          03 ARC                            22:32.40  
 34  4009 Akalia Sanchez      03 ANBA                           22:33.27  
 35  3013 Tyra Muggins        00 ATC                            23:59.58  
 36  1027 Ariana Victorino    01 ARC                            24:34.73  
 37  4005 Tamisha Patricio    99 ANBA                           26:16.68  
 
Event 4  3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  2016 Lucas Jepsen        00 AAT                            12:46.63  
  2  5059 Jack Rembe          99 CTC                            12:51.57  
  3  5022 Neils Hancock       00 CTC                            13:02.03  
  4  5009 Jericho Cleveland   00 CTC                            13:08.60  
  5  9010 Isiah Chavez        00 UNANM                          13:15.40  
  6  5032 Chase Hoffman       99 CTC                            13:22.04  
  7  5028 Christopher Hendri  00 CTC                            13:27.13  
  8  5062 Harrison Smith      99 CTC                            13:31.81  
  9  3030 Mathew Weinstein    99 ATC                            13:35.18  
 10  5056 Devin Paredes       99 CTC                            13:39.52  
 11  9004 Albe Bedonie        99 UNANM                          13:45.12  
 12  5025 Joshua Harlan       00 CTC                            13:55.41  
 13  3002 Solomon Barsun      99 ATC                            14:20.41  
 14  2008 Wesley Blind        99 AAT                            14:37.95  
 15  1036 Reynold Louis II    99 ARC                            14:41.05  
 16  3027 Remington Swanson   99 ATC                            14:51.54  
 17  5060 Paxton Rodwick      00 CTC                            14:56.46  
 18  5049 Samuel McGinnis     00 CTC                            15:01.35  
 19  2014 Allen Hewson        00 AAT                            15:03.25  
 20  1042 Kameron Victoriano  01 ARC                            15:07.76  
 21  4004 Kevin Martin        01 ANBA                           15:11.56  
 22  6022 Ice Morgan          98 WNG                            15:12.88  
 23  1032 Keagen Chee         01 ARC                            15:13.64  
 24  2031 Jared Zhang         00 AAT                            16:02.03  
 25  6014 Tyrell John         99 WNG                            16:11.75  
 26  3020 Levi Shije          00 ATC                            16:26.88  
 27  6011 Jarin Howe          99 WNG                            17:12.23  
 28  3005 Julian Garcia       99 ATC                            17:31.09  
 29  9017 Lawson Littleford   99 UNANM                          17:59.01  
 30  3021 Kaleo Smith         99 ATC                            18:23.54  
 31  3011 Cyrus Madrid        99 ATC                            18:26.42  
 32  5042 Mason Leachman      99 CTC                            18:45.45  
 33  1037 Bryce Mesteth       04 ARC                            18:48.14  
 34  6009 Geremiah Goldtooth  99 WNG                            19:32.61  
 35  6030 Herman Spencer      00 WNG                            24:19.61  
 36  2007 Neal Bitsie         99 AAT                            25:40.03  
 
Event 5  3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  9931 Morgan Davenport    98 UNANM                          12:49.65  
  2  5067 Kalei Yepa          97 CTC                            13:07.79  
  3  5021 Toni Marie Gonzale  98 CTC                            13:13.19  
  4  5054 Jazlyn Padilla-Nah  97 CTC                            13:40.31  
  5  2026 Lia Stefanovich     97 AAT                            13:48.58  
  6  5005 Rebecca Castillo    97 CTC                            13:50.96  
  7  2021 Tania Orozco        97 AAT                            14:13.85  
  8  7015 Alexandra Toledo    98 TDS                            14:14.72  
  9  1025 Alyssa Valencia     99 ARC                            14:21.25  
 10  1007 Makayla Garcia      98 ARC                            14:26.12  
 11  1028 Raina Victorino     98 ARC                            14:26.34  
 12  8006 Arena Lewis         98 ZIA                            14:26.64  
 13  6037 Nizhoni Young       98 WNG                            14:29.47  
 14  9932 Bryanna Jiron       98 UNANM                          14:31.42  
 15  1022 Colette Valdo       97 ARC                            14:57.31  
 16  5029 Errin Hendrickson   97 CTC                            14:57.86  
 17  9014 Kyarrah Grant       00 UNANM                          15:12.20  
 18  9933 Victoria Abeita     98 UNANM                          15:17.62  
 19  6006 Hannah Charley      97 WNG                            15:26.40  
 20  1006 Halle Garcia        98 ARC                            15:29.68  
 21  3017 Alexys Percival     98 ATC                            15:32.51  
 22  1030 Denecia Wanya       97 ARC                            15:51.38  
 23  6018 Feather Lee         98 WNG                            16:06.08  
 24  6031 Rolanda Tazzie      98 WNG                            16:24.03  
 25  6016 Kaitlyn Kercheva    98 WNG                            16:25.36  
 26  9013 Kyannah Grant       00 UNANM                          16:44.15  
 27  3004 Clarissa Garcia     98 ATC                            18:11.20  
 28  6029 Monisha Smith       98 WNG                            18:44.92  
 29  7009 Briannah Mitchell   98 TDS                            19:49.97  
 30  7004 Melonee Chinana     99 TDS                            22:43.87  
 31  7007 Kamelia Gordo       00 TDS                            23:16.74  
 
Event 6  3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  2025 William Stanopiewi  98 AAT                            12:11.61  
  2  4012 Jacob Sanchez       98 ANBA                           12:29.65  
  3  5040 Noah Kramer         97 CTC                            12:34.68  
  4  2012 Matt Fort           97 AAT                            12:48.86  
  5  3009 Aric Kedge          98 ATC                            12:55.56  
  6  5008 Dakota Cleveland    98 CTC                            12:56.98  
  7  6007 Kyle Dick           97 WNG                            13:13.40  
  8  3023 Augustus Swanson    97 ATC                            13:17.16  
  9  5023 Jacob Harlan        98 CTC                            13:24.20  
 10  1034 Joshua Garcia       97 ARC                            13:49.47  
 11  6010 Devin Howe          97 WNG                            13:56.27  
 12  4008 Jason Riley         97 ANBA                           14:08.35  
 13  8002 Lucas Chavez        97 ZIA                            14:17.88  
 14  2006 Bryce Bitsie        97 AAT                            14:25.10  
 15  9011 Marcello Chavez     98 UNANM                          14:28.01  
 16  9012 Lorenzen Gonzales   98 UNANM                          14:28.81  
 17  1040 Austin Sanchez      98 ARC                            14:29.69  
 18  5017 Joseph Gallegos     97 CTC                            14:49.52  
 19  5001 Taylor Atencio      97 CTC                            14:51.46  
 20  6013 Justin James        98 WNG                            14:56.34  
 21  1038 Austyn Salvador     97 ARC                            15:21.70  
 22  4011 Haven-Erik Sanchez  98 ANBA                           15:25.95  
 23  6021 Ian Morgan          00 WNG                            16:02.25  
 24  9000 Ethan Antone        98 UNANM                          16:14.65  
 25  6004 Joshua Bitsilly     97 WNG                            16:31.71  
 26  5014 Kevin Davis         97 CTC                            18:44.92  
 27  1031 Charles Alonzo      97 ARC                            20:07.31  
 
Event 7  4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  6015 Karianne Jones      95 WNG                            17:28.09  
  2  1004 Chloe Felipe        96 ARC                            17:48.80  
  3  9950 Elizabeth Watson    95 UNANM                          18:20.45  
  4  6039 Hannah Antone       95 WNG                            18:39.28  
  5  1005 Arianne Garcia      95 ARC                            18:59.11  
  6  6038 Matheney Willson-G  96 WNG                            19:30.09  
  7  6019 Shannon Martin      95 WNG                            19:50.20  
  8  4001 Malika Bahe         96 ANBA                           20:22.39  
  9  3000 Heidi Barsun        96 ATC                            20:26.25  
 10  5013 Kaylyn Clifford     96 CTC                            21:37.09  
 11  2022 Maya Sanchez        95 AAT                            24:32.01  
 12  4003 Roslynn Lente       95 ANBA                           25:59.27  
 13  5051 Karissa Molina      96 CTC                            26:36.68  
 
Event 8  4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  6012 Mitchell Howe       96 WNG                            16:03.88  
  2  3019 Marcos Serna        96 ATC                            16:27.91  
  3  6033 Antonio Tom         96 WNG                            16:36.19  
  4  5027 Charles Hendrickso  95 CTC                            16:47.60  
  5  9020 Pashen Quintana     96 UNANM                          16:48.41  
  6  1033 Justin Chino        95 ARC                            17:06.18  
  7  9929 Patel Satyam        96 UNANM                          17:17.59  
  8  6026 Angel Rosas         96 WNG                            17:24.29  
  9  5035 Quentin Jones       96 CTC                            18:54.05  
 10  5066 Felix Yepa          96 CTC                            20:13.24  
 11  5050 Alex Mick           96 CTC                            20:20.16  
 12  5020 Benjamin Gleason    96 CTC                            23:10.98  
 13  6001 Kylas Armijo        96 WNG                            23:35.69  
 14  1041 Dion Victoriano     95 ARC                            24:42.50  
 
Event 9  5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  9005 Ava Bedonie         94 UNANM                          25:59.96  
  2  2036 Jenna Stanopiewicz  93 AAT                            26:24.04  
  3  4010 Eileen Sanchez      94 ANBA                           30:06.93  
 
Event 10  5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  3031 Andres Eras         93 ATC                            19:30.12  
  2  9942 Jeremy Kramer       94 CTC                            25:48.06  
 
Event 15  5k Run CC Sub Masters 30 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  9952 Sandra Pareds       74 UNANM                          25:14.44  
  2  9953 Kelly Klein         70 CTC                            25:45.18  
  3  9940 Lara Kramer         76 CTC                            25:45.98  
  4  9937 Diana Harlan        74 UNANM                          29:27.56  
  5  9955 Lorraine Leachman   72 CTC                            31:04.91  
  6  9956 Rhonda Carlson      75 CTC                            31:59.40  
 
Event 16  5k Run CC Sub Masters 30 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  9948 Chip Smith          69 CTC                            20:25.58  
  2  2038 Gabriel Orozco      71 AAT                            21:50.48  
  3  4008 Jason Riley         97 ANBA                           23:14.05  
  4  9938 Chris Futey         74 UNANM                          24:05.48  
  5  9941 Sam Kramer          75 CTC                            25:08.82  
  6  9947 Warren Sanchez      78 ANBA                           27:31.18  
  7  9936 Jason Harlan        71 UNANM                          29:28.00  
 
Event 19  5k Run CC Masters 40 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  2009 Lucille Brasher     54 AAT                            22:59.17  
  2  9946 Shelly Hendrickson  65 CTC                            26:08.04  
  3  2033 Wei Zhang           68 AAT                            28:35.88  
  4  9930 Nutan Patel         61 UNANM                          30:06.93  
  5  2241 Tetsuki Hewson      67 AAT                            32:09.64  
  6  2015 Teresa Hurt         60 AAT                            33:43.55  
  7  9949 Gallegos Lucia      65 CTC                            40:28.87  
  8  9939 Milee 012tunno      66 UNANM                          40:29.20  
 
Event 20  5k Run CC Masters 40 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  5012 Shane Cleveland     64 CTC                            18:49.96  
  2  9945 Daniel Otero        57 UNANM                          20:47.04  
  3  5006 Ted Castillo        64 CTC                            21:27.62  
  4  2039 Darrell Beck        60 AAT                            22:17.88  
  5  5000 Bruce Atencio          CTC                            25:38.77  
  6  9954 Tony Mantelli       67 CTC                            26:29.20  
  7  2040 Rod Stanopiewicz    56 AAT                            26:31.96  
  8  9951 Jeff Jones          61 CTC                            27:16.74