AAT Meet Results

(updated 12/04/2009)



Zia Cross Country Meet: 10/11/2009
Los Lunas, New Mexico

Licensed To: Albuquerque Athletics Track Team 
                    2009 Zia Cross Country Meet  11-Oct-09                     
 
  1  Female  Sub-Bantam 1000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Swanson, Israel            1 Atc                3:35.98 F      
  2 Riley, Jaelynn             1 Anba               3:48.73 F      
  3 Vargas, Raven              1 Arc                4:00.58 F      
  4 Carrillo, Julianna         3 Anba               4:06.08 F      
  5 Paredes, Reina             1 Ctc                4:13.11 F      
  6 Adame, Zera                1 Zia                4:14.03 F      
  7 Williams, Teja             3 Anba               4:17.52 F      
  8 Mendiola, Mia              3 Arc                4:18.77 F      
  9 Sanchez, Akalia            3 Anba               4:20.72 F      
 10 Garcia, Abigail O          1 Ctc                4:29.94 F      
 11 Brown, Maci                2 Ctc                4:47.69 F      
 12 Barsun, Leisel             2 Atc                4:55.56 F      
 13 Victorino, Ariana          1 Arc                4:59.95 F      
 14 Allpass, Ashleigh          2 Aat                5:07.16 F      
 15 Leachman, Jade             1 Ctc                5:12.46 F      
 16 Stafford, Mia              3 Aat                5:48.21 F      
 17 Allpass, Alexandra         4 Aat                6:48.91 F      
 
  2  Male  Sub-Bantam 1000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lopez, Julian              2 Ctc                3:23.44 F      
  2 Cleveland, Sequoyah        1 Ctc                3:41.71 F      
  3 Zhang, Roland              2 Aat                3:45.98 F      
  4 Chee, Keagen               1 Arc                3:46.26 F      
  5 Hoffman, Chandler          2 Ctc                4:01.08 F      
  6 Toquinto, Zavdiel          1 Atc                4:01.34 F      
  7 Harlan, Jamin              4 Ctc                4:08.69 F      
  8 Mantelli, Dominic          1 Ctc                4:13.91 F      
  9 Futey, Luke                2 Ctc                4:15.73 F      
 10 Torres, Caleb              3 Aat                4:38.26 F      
 11 Smith, Wyatt               2 Ctc                4:38.60 F      
 12 Delgado, Estevan           1 Ctc                4:49.85 F      
 13 Soto, Luis                 1 Atc                5:07.34 F      
 14 Sisneros, Angelo           3 Zia                5:26.71 F      
 15 Smith, Jett                4 Ctc                5:59.49 F      
 16 Garcia, Ryan               3 Ctc                6:11.32 F      
 
  3  Female  Bantam 3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sanchez, Maren            99 Anba              14:05.37 F      
  2 Paytiamo, Talia           99 Arc               14:08.96 F      
  3 Hendrickson, Rachael         Ctc               14:25.58 F      
  4 Paytiamo, Courtney         1 Arc               14:33.20 F      
  5 Victorino, Zoe             1 Arc               14:44.07 F      
  6 McQuarie, Jessie          99 Aat               15:09.91 F      
  7 Lucero, Jillian           99 Zia               15:27.12 F      
  8 Sarracino, Majuana           Arc               15:30.75 F      
  9 Lorenzo, Deja             99 Arc               16:38.65 F      
 10 Stafford, Kyra             2 Aat               19:56.72 F      
 11 Vigil, Destinee           99 Zia               21:33.83 F      
 12 Emener, Quinci            99 Aat               21:36.84 F      
 
  4  Male  Bantam 3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Rembe, Jack               99 Ctc               12:35.03 F      
  2 Jepsen, Lucas                Aat               12:37.17 F      
  3 Cleveland, Jericho M         Ctc               12:49.48 F      
  4 Kedge, AJ                    Atc               13:08.30 F      
  5 Harlan, Joshua               Ctc               13:09.97 F      
  6 Smith, Harrison           99 Ctc               13:15.87 F      
  7 Hoffman, Chase            99 Ctc               13:19.02 F      
  8 Paredes, Devin            99 Ctc               13:26.00 F      
  9 Hendrickson, Christopher     Ctc               13:31.88 F      
 10 Barsun, Solomon           99 Atc               13:58.09 F      
 11 Keller, Chase M              Ctc               14:11.73 F      
 12 Troy, Kensey               2 Aat               14:36.34 F      
 13 Rodwick, Paxton              Ctc               14:40.37 F      
 14 Swanson, Remington        99 Atc               14:54.75 F      
 15 Garcia, Julian            99 Atc               15:32.01 F      
 16 McGinnis, Samuel J           Ctc               15:39.97 F      
 17 Blind, Wesley             99 Aat               16:00.70 F      
 18 Zhang, Jared                 Aat               16:14.08 F      
 19 Shije, Levi                  Atc               16:18.13 F      
 20 Martin, Kevin              1 Anba              16:41.58 F      
 21 Madrid, Cyrus             99 Atc               16:49.46 F      
 
  5  Female  Midget 3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Yepa, Kalei               97 Ctc               12:50.22 F      
  2 Castillo, Rebecca         97 Ctc               13:30.95 F      
  3 Stefanovich, Lia          97 Aat               13:40.75 F      
  4 Orozco, Tania             97 Aat               14:03.26 F      
  5 Victorino, Raina          98 Arc               14:24.61 F      
  6 Yepa, Meredith            98 Ctc               14:28.14 F      
  7 Gonzales, Toni Marie      98 Ctc               14:32.88 F      
  8 Hendrickson, Errin        97 Ctc               14:50.42 F      
  9 Swanson, Mason            98 Atc               15:18.68 F      
 10 Lovato, Eve               98 Zia               16:22.90 F      
 11 Garcia, Halle             98 Arc               17:24.22 F      
 12 Garcia, Clarissa          98 Atc               18:00.56 F      
 
  6  Male  Midget 3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Stanopiewicz, William     98 Aat               11:40.51 F      
  2 Kedge, Aric               98 Atc               12:18.62 F      
  3 Sanchez, Jacob            98 Anba              12:35.27 F      
  4 Cleveland, Dakota         98 Ctc               12:57.93 F      
  5 Swanson, Augustus         97 Atc               13:03.47 F      
  6 Fort, Matt                97 Aat               13:14.21 F      
  7 Mascarenas, Noah          97 Ctc               13:14.74 F      
  8 Harlan, Jacob             98 Ctc               13:16.27 F      
  9 Riley, Jason              97 Anba              13:54.34 F      
 10 Chavez, Lucas             97 Zia               13:55.83 F      
 11 Otero, Miguel             98 Atc               14:00.65 F      
 12 Otero, Jorge              97 Atc               14:12.77 F      
 13 Gonzales, Lorenzen        98 Unanm             14:41.25 F      
 14 Gallegos, Joseph          97 Ctc               14:51.58 F      
 15 Sanchez, Haven-Erik       98 Anba              15:05.39 F      
 16 Atencio, Taylor           97 Ctc               16:40.98 F      
 17 Garcia, Jared             97 Zia               17:06.00 F      
 18 Waquie, Jordan            97 Ctc               17:06.06 F      
 
  7  Female  Youth 4000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Barsun, Heidi             96 Atc               21:58.79 F        8:50.60
  2 Bahe, Malika              96 Anba              22:54.17 F        9:12.88
  3 Clifford, Kaylyn          96 Ctc               24:03.44 F        9:40.75
  4 Sanchez, Maya             95 Aat               27:31.76 F        11:04.56
  5 Lente, Roslynn            95 Anba              28:58.50 F        11:39.46
 
  8  Male  Youth 4000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Serna, Marcos             96 Atc               17:50.72 F        7:10.79
  2 Nowell, Jacob             95 Atc               18:25.59 F        7:24.82
  3 Hendrickson, Charles      95 Ctc               20:24.52 F        8:12.67
  4 Yepa, Felix D             96 Ctc               20:52.41 F        8:23.89
  5 Mick, Alex                96 Ctc               21:49.41 F        8:46.82
  6 Jones, Quentin M          96 Ctc               22:44.06 F        9:08.81
 
  9  Female  Interim 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Platero, Juana            93 Anba              25:31.11 F        8:12.82
  2 Sanchez, Eileen           94 Anba              32:08.29 F        10:20.66
 
 10  Male  Interim 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 McCrea, Ernest            93 Zia               22:17.91 F        7:10.63
  2 Kelly, Lopez              93 Zia               23:31.38 F        7:34.28
  3 Chakee, Keith             94 Unanm             24:15.02 F        7:48.33
 
 14  Male   5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Lueras, Pat                  Unanm             17:21.34 F        5:35.17
  2 Sisneros, Fernando           Unanm             21:04.70 F        6:47.07
 
 15  Female  Sub Masters 30 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Valdo, Denissa            75 Arc               27:59.16 F        9:00.47
  2 Joe, Renee                78 Arc               36:36.16 F        11:46.88
 
 16  Male  Sub Masters 30 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Victorino, Theodore       75 Arc               25:29.56 F        8:12.32
 
 17  Female  Sub Masters 35 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Stafford, Nancy           71 Aat               28:07.87 F        9:03.27
  2 Mcquarie, Jennifer        70 Aat               32:06.12 F        10:19.96
 
 19  Female  Masters 40 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Cleveland, Julie          68 Ctc               26:44.66 F        8:36.49
  2 Zhang, Wei                68 Aat               27:09.23 F        8:44.40
 
 20  Male  Masters 40 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Cleveland, Shane          64 Ctc               18:17.06 F        5:53.11
  2 Castillo, Ted                Ctc               21:31.87 F        6:55.81
  3 Atencio, Bruce               Ctc               25:42.33 F        8:16.43
 
 21  Female  Masters 45 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Hurt, Teresa              60 Aat               32:17.21 F        10:23.53
 
 23  Female  Masters 50 5000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                               Avg/Mile
===============================================================================
  1 Brasher, Lucille L        54 Aat               22:15.60 F        7:09.89