AAT Meet Results

(updated 12/04/2009)



Cuba Cross Country Meet: 10/4/2009
Cuba High School - Cuba, New Mexico

                   2009 Cuba Cross Country Meet - 10/4/2009                    
                              Cross Country Meet                               
                          Cuba High School - Cuba, NM                          
                                    Results                                    
 
Event 1  1000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  3019 Israel Swanson      01 ATC                  5:28.38    4:39.85  
  2  4007 Jaelynn Riley       01 ANBA                            4:51.52  
  3  1032 Raven Vardas        01 ARC                  5:55.85    4:56.93  
  4  1007 Caitlin Felipe      02 ARC                  5:44.80    5:01.98  
  5  5049 Reina Paredes       01 CTC                             5:10.73  
  6  1019 Mia Mendiola        03 ARC                  6:13.84    5:15.00  
  7  4002 Julianna Carrillo   03 ANBA                            5:19.01  
  8  1003 Tommi Bahe          01 ARC                             5:25.27  
  9  1016 Taya Kie            02 ARC                             5:26.63  
 10  5004 Lauren Carlsen      02 CTC                             5:27.30  
 11  4014 Teja Williams       03 ANBA                            5:28.88  
 12  1027 Samantha Sanchez    02 ARC                             5:38.46  
 13  2004 Kayla Beck          02 AAT                  5:32.57    5:46.75  
 14  4009 Akalia Sanchez      03 ANBA                            5:49.68  
 15  1002 Haily Bahe          03 ARC                             6:16.26  
 16  2002 Ashleigh Allpass    02 AAT                  6:06.74    6:27.00  
 17  9913 Danielle Gonzales   01 TDS                             6:30.58  
 18  5037 Reagan Leachman     01 CTC                             6:39.40  
 19  2024 Mia Stafford        03 AAT                  7:26.70    6:52.28  
 20  1035 Ariana Victorino    01 ARC                  7:19.29    7:04.29  
 21  2001 Alexandra Allpass   04 AAT                  8:16.71    9:08.30  
 
Event 2  1000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  5038 Julian Lopez        02 CTC                             4:21.19  
  2  5009 Sequoyah Cleveland  01 CTC                             4:33.52  
  3  2032 Roland Zhang        02 AAT                  5:27.52    4:37.10  
  4  5053 Ethan Sanchez       01 CTC                             4:37.49  
  5  1004 Keagen Chee         01 ARC                  5:34.85    4:41.58  
  6  9912 Emilio Esquibel     01 TDS                             4:57.48  
  7  9915 Josiah Yazzie       02 TDS                             4:58.83  
  8  5062 unknown Chandler    02 CTC                             5:08.62  
  9  3029 Zavdiel Toquinto    01 ATC                             5:13.33  
 10  5022 Jamin Harlan        04 CTC                             5:13.77  
 11  1020 Bryce Mesteth       04 ARC                  6:02.88    5:15.39  
 12  5014 Luke Futey          02 CTC                             5:23.23  
 13  5059 Wyatt Smith         02 CTC                             6:09.13  
 14  2005 Miles Beck          04 AAT                  7:24.87    6:09.48  
 15  3017 Luis Soto           01 ATC                  7:13.34    6:33.28  
 16  5013 Estevan Delgado     01 CTC                             6:58.34  
 17  5036 Pierce Leachman     04 CTC                             7:26.26  
 18  5058 Jett Smith          04 CTC                             7:49.44  
 
Event 3  3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  1023 Talia Paytiamo      99 ARC                 16:53.89   15:07.70  
  2  2003 Esther Beck         00 AAT                 14:35.80   15:40.49  
  3  1038 Zoe Victorino       01 ARC                            15:49.01  
  4  5027 Rachael Hendrickso  00 CTC                            15:52.23  
  5  4013 Maren Sanchez       99 ANBA                           16:12.64  
  6  2018 Jessie McQuarie     99 AAT                 15:25.58   16:18.14  
  7  2023 Kyra Stafford       02 AAT                 15:37.18   16:43.20  
  8  1022 Courtney Paytiamo   01 ARC                            17:53.57  
  9  1028 Majuana Sarracino   00 ARC                 17:57.47   17:55.75  
 10  5060 Liana Padilla-Nahe  00 CTC                            18:25.24  
 11  1014 Jasmine Kie         00 ARC                            19:41.31  
 12  2011 Quinci Emener       99 AAT                 25:57.80   23:12.91  
 13  1015 Marissa Kie         99 ARC                            28:15.00  
 
Event 4  3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  2016 Lucas Jepsen        00 AAT                 12:10.87   13:40.86  
  2  5051 Jack Rembe          99 CTC                            14:12.16  
  3  5008 Jericho Cleveland   00 CTC                            14:24.25  
  4  5020 Neils Hancock       00 CTC                            14:24.68  
  5  5054 Harrison Smith      99 CTC                            14:30.97  
  6  5023 Joshua Harlan       00 CTC                            14:40.37  
  7  3007 AJ Kedge            00 ATC                 14:30.50   14:40.60  
  8  5025 Christopher Hendri  00 CTC                            14:55.38  
  9  5028 Chase Hoffman       99 CTC                            15:06.93  
 10  3022 Mathew Weinstein    99 ATC                 15:43.38   15:11.47  
 11  5048 Devin Paredes       99 CTC                            15:24.42  
 12  5031 Chase Keller        00 CTC                            15:27.56  
 13  3021 Remington Swanson   99 ATC                 16:40.25   15:44.83  
 13  2014 Allen Hewson        00 AAT                 15:50.93   15:44.83  
 15  2028 Kensey Troy         02 AAT                 16:11.08   15:50.45  
 16  5052 Paxton Rodwick      00 CTC                            15:54.79  
 17  1044 Reynold Louis III   99 ARC                            16:34.01  
 18  3016 Kaleo Smith         99 ATC                 17:18.76   16:52.90  
 19  5042 Samuel McGinnis     00 CTC                            16:54.93  
 20  1034 Kameron Victoriano  01 ARC                            17:00.20  
 21  2031 Jared Zhang         00 AAT                 17:40.75   17:03.20  
 22  2008 Wesley Blind        99 AAT                 17:19.45   17:05.47  
 23  3005 Julian Garcia       99 ATC                 19:12.85   18:14.57  
 24  3009 Cyrus Madrid        99 ATC                 19:48.64   20:38.43  
 25  5035 Mason Leachman      99 CTC                            21:23.25  
 26  5050 Garrett Peery       99 CTC                            22:24.79  
 27  2007 Neal Bitsie         99 AAT                 20:20.81   25:51.92  
 
Event 5  3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  5056 Kalei Yepa          97 CTC                            14:01.88  
  2  9910 Arena Lewis         98 ZIA                            14:59.18  
  3  5019 Toni Marie Gonzale  98 CTC                            14:59.52  
  4  2026 Lia Stefanovich     97 AAT                 11:41.08   15:20.33  
  5  9911 Alexandra Toledo    98 TDS                            15:26.71  
  6  5005 Rebecca Castillo    97 CTC                            15:34.58  
  7  5026 Errin Hendrickson   97 CTC                            15:49.03  
  8  5057 Meredith Yepa       98 CTC                            15:50.78  
  9  1012 Makayla Garcia      98 ARC                 16:20.23   16:09.43  
 10  3014 Alexys Percival     98 ATC                 17:20.78   16:57.50  
 11  1029 Colette Valdo       97 ARC                 16:45.89   17:55.88  
 12  1036 Raina Victorino     98 ARC                 17:01.58   18:09.67  
 13  3020 Mason Swanson       98 ATC                            18:13.22  
 14  1010 Halle Garcia        98 ARC                 19:55.18   18:18.02  
 15  1039 Denecia Wanya       97 ARC                 24:11.54   18:41.80  
 16  9917 Jasmine Apodaca     97 UNANM                          19:26.19  
 17  3004 Clarissa Garcia     98 ATC                            22:17.50  
 
Event 6  3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  2025 William Stanopiewi  98 AAT                 10:14.59   12:43.62  
  2  3008 Aric Kedge          98 ATC                 13:53.14   13:29.11  
  3  4012 Jacob Sanchez       98 ANBA                           13:31.03  
  4  2012 Matt Fort           97 AAT                 11:42.01   14:05.81  
  5  5007 Dakota Cleveland    98 CTC                            14:14.52  
  6  5033 Noah Kramer         97 CTC                            14:25.97  
  7  3018 Augustus Swanson    97 ATC                 14:44.07   14:29.88  
  8  5021 Jacob Harlan        98 CTC                            14:31.00  
  9  5041 Noah Mascarenas     97 CTC                            14:31.61  
 10  4008 Jason Riley         97 ANBA                           15:08.08  
 11  1011 Joshua Garcia       97 ARC                            15:16.81  
 12  2006 Bryce Bitsie        97 AAT                 13:10.48   15:25.10  
 13  3013 Miguel Otero        98 ATC                 15:31.74   15:37.71  
 14  3012 Jorge Otero         97 ATC                 15:01.47   15:38.30  
 15  5015 Joseph Gallegos     97 CTC                            15:46.60  
 16  4011 Haven-Erik Sanchez  98 ANBA                           15:51.81  
 17  1026 Austin Sanchez      98 ARC                            16:09.80  
 18  9904 Lorenzen Gonzales   98 UNANM                          16:12.96  
 19  5001 Taylor Atencio      97 CTC                            17:59.73  
 20  5061 Jordan Waquie       97 CTC                            19:46.63  
 21  5012 Kevin Davis         97 CTC                            20:49.92  
 
Event 7  4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  2017 Jamie McQuarie      96 AAT                 20:41.42   21:35.30  
  2  1009 Arianne Garcia      95 ARC                 20:30.76   22:52.57  
  3  5011 Kaylyn Clifford     96 CTC                            26:08.98  
  4  2022 Maya Sanchez        95 AAT                 28:11.00   28:48.71  
  5  5044 Karissa Molina      96 CTC                            34:22.39  
 
Event 8  4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  3015 Marcos Serna        96 ATC                 18:04.92   19:53.62  
  2  1006 Justin Chino        95 ARC                 20:30.54   20:30.96  
  3  5024 Charles Hendrickso  95 CTC                            20:48.34  
  4  3011 Jacob Nowell        95 ATC                            22:10.34  
  5  5055 Felix Yepa          96 CTC                            23:15.07  
  6  1033 Dion Victoriano     95 ARC                 23:00.66   24:47.25  
  7  5043 Alex Mick           96 CTC                            25:15.86  
  8  5029 Quentin Jones       96 CTC                            25:58.20  
  9  5018 Benjamin Gleason    96 CTC                            27:17.45  
 10  9916 Hunter Littleford   96 UNANM                          28:25.71  
 
Event 9  5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  4006 Juana Platero       93 ANBA                           31:04.53  
 
Event 10  5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  3031 Timmie Vasquez      94 ATC                            27:44.28  
 
Event 15  5k Run CC Sub Masters 30 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  1042 Denissa Valdo       75 ARC                 30:39.95   35:41.70  
 
Event 16  5k Run CC Sub Masters 30 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  4016 Jason Sr. Riley     75 ANBA                           27:39.91  
  2  1037 Theodore Victorino  77 ARC                            31:00.80  
 
Event 17  5k Run CC Sub Masters 35 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  2034 Jennifer Mcquarie   70 AAT                            36:50.63  
 
Event 18  5k Run CC Sub Masters 35 Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  4017 Dilbert Plater      74 ANBA                           38:33.45  
 
Event 23  5k Run CC Masters 50 Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  2009 Lucille Brasher     54 AAT                            27:54.32