AAT Meet Results

(updated 9/15/2006)



Acoma Running Club All-Comers 10/22/2006


                                                                        Year     Place  Points

Event #  1   Girls 1000m Run  Sub-Bantam 
              5:27.65                        F Cannon, Blair            98      3       ---
              6:01.39                        F Beck, Esther             10              ---

Event #  2   Boys 1000m Run  Sub-Bantam 
              5:20.87                        F West, Daniel             98      5        5
              5:55.26                        F Ehasz, Matt              98      9        9
              6:11.94                        F Ballard, Kordell         12     12
              6:28.24                        F West, Joey                1     14        14
              7:52.69                        F Bitsie, Neal              9     16        16

Event #  3   Girls 3000m Run  Bantam 
             14:56.91                        F Stefanovich, Lia          97     5         1
             15:07.03                        F Gonzales, Naomi           96     6         2
             15:40.19                        F Crow, Courtney            97     8         3
             15:40.44                        F Tipton, Jessica           96     9         4
             16:03.95                        F Andrews, Caroline         96    10         5
             16:22.49                        F Irwin, Celeste            96    12         6
             22:02.48                        F Bartel, Robyn             96    23         7

Event #  4   Boys 3000m Run  Bantam 
             12:44.82                        F Stanopiewicz, William     98     2         2
             13:49.20                        F Heard, Christian          96     4         4
             14:30.93                        F Heard, Isaac              97     7         6
             14:38.84                        F Fort, Matt                97     8         7
             14:53.90                        F Jurgensen, Timothy        96     9         8
             16:53.72                        F Nelson, Santino           97    20        13
             18:44.05                        F Bitsie, Bryce             97    26        17

Event #  5   Girls 3000m Run  Midget 
             14:05.64                        F  Nelson, Jessica          95      7       ---
             14:32.04                        F  Crow, Sydney             95     11       ---
             15:55.84                        F  Fort, Hannah             94     19       ---

Event #  6   Boys 3000m Run  Midget 
             11:54.24                        F  Toledo, Kyle             94      2        1
             12:27.25                        F  Longley, Reid            94      6        4
             12:40.05                        F  Tom, Shamen              95      7        5
             12:55.89                        F  Crow, Zachary            94      8        6
             13:26.49                        F  Ritterbush, Andrew       94     15       13
             15:59.92                        F  Irwin, Trevor            94     26       22
             16:16.21                        F  Tipton, Ben              94     30       24

Event #  7   Girls 4000m Run  Youth 
             16:26.47               6:36.89   F Peterkin, Lisa           93       1       1
             17:45.86               7:08.83   F Johannes, Natalie        92       4       2
             19:11.36               7:43.23   F Ehasz, Ally              93       6       3
             19:50.53               7:58.99   F Irwin, Madison           93       8       4
             20:11.97               8:07.62   F Stanopiewicz, Jenna      93       9       5

Event #  8   Boys 4000m Run  Youth 
             15:32.47               6:15.17   F  Fort, Zach              92       1       ---
             16:44.75               6:44.25   F  Strub, Caleb            92       3       ---
             17:09.87               6:54.35   F  Jurgensen, Stephen      93       6       ---

Event #  9   Female 5000m Run  Interim 
             26:27.39               8:30.93   F Woods, Eugenia           91       1        ---

Event # 10   Male 5000m Run  Interim 
             24:05.03               7:45.11   F Bracken, Daniel          90       9         ---

Event # 12   Male 5000m Run  Young 
             19:27.85               6:15.89   F       Fort, Daniel       89       3         ---

Event # 17   Female 5000m Run  Masters 
             22:07.89               7:07.41   F  Brasher, Lucille        54       1         ---

Event # 18   Male 5000m Run  Masters 
             21:39.89               6:58.39   F     Beck, Darrell        64       2          ---
             25:21.34               8:09.67   F     Peterkin, Bob        64       3          ---
             
     Team Point Totals: 231.00