AAT Results for 10/30/2005 ATC All-Comers

(updated 10/30/2005)

Licensed to New Mexico USATF Championship Meet
                                      Hy-Tek's Meet Manager 10/30/2005 05:15 PM
                      ATC All ComersXC Meet - 10/30/2005                       
                              Albuquerque Academy                              
                                    Results                                    
 
1000 Meter Dash CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stefanovich, Lia          97 Albuquerque Athl       4:45.80  
  2 Crow, Courtney            97 Albuquerque Athl       4:47.00  
  6 Dicker, Samantha          97 Albuquerque Athl       5:19.60  
 11 Beck, Esther              97 Albuquerque Athl       6:19.00  

 
3k Dash CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waukazoo, Sage            95 Albuquerque Athl      14:10.50  
  7 Crannage, Sienna          95 Albuquerque Athl      16:21.20  
  9 Nelson, Jessica           95 Albuquerque Athl      16:47.60  
 11 Crow, Sydney              95 Albuquerque Athl      17:07.20  
 12 Fritts, Holly             95 Albuquerque Athl      17:23.60  


3k Dash CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterkin, Lisa            93 Albuquerque Athl      12:29.80  
  4 Chavez, Felicia           94 Albuquerque Athl      13:51.50  
  5 Witt, Maddy               94 Albuquerque Athl      14:02.40  
  6 Ehasz, Ally               93 Albuquerque Athl      14:09.20  
 11 Fort, Hannah              94 Albuquerque Athl      14:55.00  
 19 Tipton, Katie             93 Albuquerque Athl      16:20.70  
 21 Calderon, Angelique       93 Albuquerque Athl      16:41.90  
 
 
4k Dash CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  2 Stefanovich, Olivia       92 Albuquerque Athl      19:04.60  
  7 Habiger-Doxon, Ana        92 Albuquerque Athl      21:12.40  
  9 Tully, Kendra             92 Albuquerque Athl      22:24.40  
 10 Johannes, Natalie         92 Albuquerque Athl      23:17.30  
 12 Chapman, Alana            91 Albuquerque Athl      32:11.60  
 
 
5k Dash CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waukazoo, Sally           89 Albuquerque Athl      21:46.00  

 
1000 Meter Dash CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  6 Bitsie, Bryce             97 Albuquerque Athl       5:23.50  
 11 Ballard, Kordell          00 Albuquerque Athl       6:13.90  
 13 Bitsie, Neal              99 Albuquerque Athl       6:51.80  
 
 
3k Dash CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  7 Tom, Shamen               95 Albuquerque Athl      14:21.60  
  8 Dombach, Zane             95 Albuquerque Athl      14:39.30  
  9 Gonzales, Patrick         95 Albuquerque Athl      14:43.20  
 10 Stanopiewicz, William     98 Albuquerque Athl      14:50.60  
 12 Jurgensen, Timothy        96 Albuquerque Athl      15:09.40  
 13 Longenbaugh, William      95 Albuquerque Athl      15:13.80  
 16 Fort, Matt                97 Albuquerque Athl      15:41.30  
 24 Campos, Noel              95 Albuquerque Athl      16:41.50  


3k Dash CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  2 Logenbaugh, Neil          93 Albuquerque Athl      12:02.10  
  4 Toledo, Kyle              94 Albuquerque Athl      13:11.00  
  8 Jurgensen, Stephen        93 Albuquerque Athl      13:50.50  
  9 Ritterbush, Andrew        94 Albuquerque Athl      13:58.10  
 10 Steinbach, Eric           94 Albuquerque Athl      13:58.70  
 13 Campos, Robin             93 Albuquerque Athl      14:47.40  
 15 Marino, Dominic           93 Albuquerque Athl      14:55.10  
 17 Crow, Zachary             94 Albuquerque Athl      15:07.30  
 21 Springstead, Michael      94 Albuquerque Athl      15:57.10  
 22 Tipton, Ben               94 Albuquerque Athl      15:58.50  

 
4k Dash CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Herring, Alex             91 Albuquerque Athl      15:39.90  
  2 Witt, Teddy               92 Albuquerque Athl      16:22.10  
  3 Jochems, Louis            92 Albuquerque Athl      16:46.20  
  4 Juarez, Andrew            92 Albuquerque Athl      17:03.50  
  5 Fort, Zach                92 Albuquerque Athl      17:17.20  
 
 
5k Dash CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fort, Daniel              89 Albuquerque Athl      20:18.10  
  
 
5k Dash CC Masters Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marino, William           57 Albuquerque Athl     J21:11.40  
  1 Peterkin, Bob             54 Albuquerque Athl     J24:13.00  
  2 Beck, Darryl              61 Albuquerque Athl      20:34.00  
  2 Tipton, Gary              56 Albuquerque Athl     J21:18.00  
  2 Jochems, Greg             55 Albuquerque Athl     J28:02.70  
  3 Campos, Jaime             64 Albuquerque Athl     J21:26.30